Türkiye Cumhuriyeti

Gümülcine Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Başkonsolosluğumuz, Yunanistan ile tarihi ve insani bağlarımızın yaşandığı bir bölgede, Atina Büyükelçiliğimize bağlı olarak görev yapmaktadır.

Vatandaşlarımıza her türlü yardım ve desteği sağlamak temel görevimizdir.

Sorumlu olduğumuz bölgedeki soydaş varlığı Başkonsolosluğumuzun çalışmalarını daha da önemli kılmaktadır.

Bunun yanı sıra, yerel yönetimlerle işbirliği halinde ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, iki ülke halklarının yakınlaşmalarına katkıda bulunmaya gayret etmekteyiz.

Tüm bu çalışmalarımızı yaparken hizmetlerimizi günün koşullarına uygun olarak ve daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için sürekli arayış içerisindeyiz. Bunun bir sonucu olarak, Bakanlığımızın desteğiyle internet sitemizi hizmete sunmuş olmaktan kıvanç duyuyoruz.

İnternet sitemizde konsolosluk işlemlerine ilişkin kapsamlı bilgilerin yanı sıra, ekonomik, kültürel ve sosyal konularda güncel metinlere ulaşmak mümkün olabilecektir. Sitemizde ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politika öncelikleri hakkında genel bilgilere de yer verilmektedir.

Bu siteyi güncel tutmak için gereken gayreti göstermeye çalışacağız. Bu konuda bilgimize sunulabilecek öneriler şüphesiz bizlere ışık tutacaktır.

Kısacası, internet sitemizin yakından izlenmesini ve böylece önemli bir işlevi yerine getirmesini diliyoruz.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için şahsım ve mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunar, sevgiyle selamlarım.

Ali Rıza AKINCI
Başkonsolos